doktor

ZDRAVOTNÍ STAV OBYVATEL ČESKÉ REPUBLIKY : SMUTNÁ REALITA

Na zdravotnictví v České republice je vynakládáno stále více peněz, ale i tak nemocí a nemocných neubývá, právě naopak.

Jeden milion diabetiků, dvacet pět procent obyvatel má vysoký krevní tlak (do roku 2025 předpoklad 35%), nárůst onkologických, srdečních a neurologických nemocných. Onemocnění psychiky, vysoká spotřeba psychofarmak a epidemie autistických dětí, doplňují neradostnou mozaiku.

Odpovědět proč je zdravotní stav české populace špatný není jednoduché.

 

1.psychický stres

Je pochopitelné, že psychická zátěž hraje důležitou roli při vzniku onemocnění a zhoršování nemocí stávajících. Na druhé straně stres byl vždy přítomen i v minulosti

Málokterá předchozí generace nezažila válku, ekonomické krize, politické převraty. Samotný stres tedy nebude tím hlavním co ničí naše zdraví.

 

2.potrava

Co jíme a pijeme je podstatné a v podmínkách České republiky máme smůlu. V obchodních řetězcích, až na výjimky, dostaneme potraviny nekvalitní a plné chemie. Není jednoduché odnést si z obchodu potravinu bez glutamátu, umělého sladidla, margarinu, konzervantů, barviva  atd. Co je ještě horší, že řada spoluobčanů ani nad kvalitou jídla, které nakupuje, nepřemýšlí.

 

3.lékařská péče

Poškození zdravotního stavu chybující léčbou je již na třetím místě ve statistikách, po kardiovaskulárních a onkologických onemocněních. To platí také pro jiné vyspělé státy jako například USA.

Dnešní, tak drahá medicína, ve většině případů odstraňuje pouze příznaky onemocnění a ne jejich příčinu. Tento postup, léčit ale nevyléčit, udržuje onemocnění v chronickém stadiu. Lékem na vše jsou pilulky a to prospívá více jejich výrobcům, nežli nemocným. Aby nebyl farmaceutický byznys ohrožen, rozhodla se Evropská unie zatočit s přírodní léčbou bylinkami, které jsou levné a bez vedlejších účinků, na rozdíl od chemických léků. To co fungovalo po staletí a díky čemu jsme nezmizeli  my lidé z povrchu země, bylo zakázáno veřejně propagovat.  Je to neuvěřitelné.

 

4.nedostatek pohybu

Rezignace na pohyb v jakékoli podobě je dnes častým fenoménem. Jen málo lidí chodí pěšky, ještě méně pravidelně, byť rekreačně, sportuje. Pohyb nedělá jenom „hezká těla“, ale znamená zvýšený přístup kyslíku (i prány) ke každé tělesné buňce. Díky pohybu a zvýšenému přísunu kyslíku bojujeme s překyselením těla a dobře funguje naše spalování živin.

 

Vážení přátelé, není to veselé čtení a já doufám, že naše stránky Vám pomohou na cestě ke zdraví.

Slávek

1381 reakce

Komentáře jsou uzavřeny.