17379937_1292549434115922_26328658_o

CO S JARNÍ ÚNAVOU ? NO PŘECE DETOX !

Vypadá to, že už máme konečně jaro, počasí nám zatím nepřeje, ale snad už se brzy dočkáme. Příroda se nesměle probouzí, ale naše těla se vlivem dlouhé zimy a nedostatku sluníčka cítí unavená a bez energie. Samozřejmě to můžeme řešit různě – přidáváním větších dávek vitamínů, co nejdelším pobytem na sluníčku na zdravém vzduchu anebo v poslední době velmi oblíbeným detoxem.

Já osobně jsem na sobě vyzkoušela všechny možné druhy detoxů. Někdy před 5 lety jsem držela patnáctidenní hladovku a po celou tu dobu jsem pila jen vodu s citronem. Další rok jsem vyzkoušela detoxikační dietu, kdy se první týden jí jen ovoce a zelenina, v dalším týdnu se přidávají luštěniny a brambory atd. Jednou jsem taky vyzkoušela Neera Detox – přírodní stromový sirup. Nebylo to špatné, zhubla jsem asi 8 kg a cítila se skvěle, ale měla jsem hlad a váha se po detoxu vrátila zase na původní hodnotu.

Po různých testech na vlastním těle jsem se rozhodla ho už dál netrápit. Nejsem ideálně štíhlá, ale už to neřeším a mám se ráda taková, jaká jsem. Co ale řeším je, aby moje tělo dobře fungovalo a dostávalo vše potřebné. Se stoupající teplotou se snažím odlehčovat stravu, zařazovat více ovocných a zeleninových šťáv, k snídani si dělám smoothie z banánu, skořice a rozemletých lněných semínek.
A právě ta lněná semínka bych Vám chtěla doporučit jako detox. Pro tělo je to nenásilné, a pokud máte časté zácpy, nadváhu, cukrovku, poruchu látkové výměny, alergie, potíže se sluchem a zrakem, ekzémy, problémy s vlasy a nehty, nemoci jako artritida, zánět žaludku nebo dokonce rakovinu, neváhejte je zařadit do jídelníčku. Léčením rakoviny pomocí lněných semínek a panenského lněného oleje se zabývá práce Dr. Johanny Budwigové, pokud to někoho zajímá, napsala na toto téma několik knih, např. „Lněný olej“.

Já se chci dnes věnovat pouze detoxikačním účinkům lněných semínek a to pouhým přidáváním 1 až 3 lžiček čerstvě rozemletých lněných semínek do jídla. Doporučuje se jogurt, kefír, tvaroh apod. po dobu 3 týdnů. A proč to musí být dohromady s mléčným výrobkem? Protože pro nejlepší účinky se musí lněné semínko vždy kombinovat s potravinou bohatou na bílkoviny a síru. Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinou.

Díky lněnému semínku se zbavíte nánosu ve střevech  (v tenkém i tlustém), hlenu i parazitů. Přirozená mikroflóra střev přitom zůstává nepoškozena. Rozemleté semínko na sebe naváže toxiny, odpadní látky a odvede je z těla. Další příjemný vedlejší účinek konzumace lněných semínek je regulace tělesné hmotnosti a snížení hladiny cholesterolu.

Detox pomocí lněných semínek – rozpis

1.týden – 1 lžička lněných semínek a 10 dkg jogurtu nebo kefíru nebo acidofilního mléka či tvarohu

2.týden – 2 lžičky lněných semínek a 10 dkg mléčného výrobku

3.týden – 3 lžičky lněných semínek a 10 dkg mléčného výrobku

 

Přeji zdraví a sílu s jarním detoxem
Ivana

Komentáře

komentáře

3260 reakce

Komentáře jsou uzavřeny.