chleba

DOBRÁ RADA NAD ZLATO. VZDEJTE SE PŠENICE

Asi máte podobnou zkušenost jako já. V posledních letech je stále obtížnější koupit v obchodě chléb, který vám chutná a neplesniví. Bylo období, kdy manželka Ivanka pekla chleba doma. Po přečtení knihy „Život bez pšenice“ od autora Dr. Wiliama Dawise  jsme pochopili, že pšeničné výrobky (chleba, rohlíky, knedlíky, těstoviny) velmi škodí našemu zdraví a že za to nemůže ani tak zhoršená kvalita pekařské výroby a plíseň.

Viníkem je totiž pšenice sama, odborníky vylepšená při honbě za maximálními výnosy. Geneticky modifikovaná pšenice se totiž zásadním způsobem liší od pšenice, která dříve takto vyšlechtěná nebyla. Snaha o co nejvyšší výnosy z hektaru plochy vedla k současnému stavu, kdy pšenice nedosahuje ani půl metru na výšku a dominuje jí velký klas. Obrovské množství lepku a cukrů v takto vyšlechtěné pšenici významně přispívá ke zhoršování zdravotního stavu nás konzumentů. Obezita, cukrovka, střevo, které je propustné pro toxické látky s následným astmatem plicním, kožními alergiemi a ekzémy, revmatickými potížemi, vysoký cholesterol, to vše totiž souvisí s konzumací pšenice.

Pokud přestanete pšenici jíst, velmi rychle pocítíte ozdravení na mnoha úrovních. Pokud máte nadváhu, zhubnete – a to bez pocitu hladu. Pokud jste diabetici, přejdete z insulinu na tablety a z tablet na dietu. Pokud máte vysoký cholesterol, sníží se i ten a vysadíte léky na jeho snížení (jsou velmi toxické). Upraví se vám stolice a odezní chronické průjmy. Pokud máte ekzém na kůži a plicní astma, zmírní se projevy nemocí nebo zcela odezní.

Doporučuji vám přečíst si knihu „Zivot bez pšenice“ a nemusíte být  odborníky na zdraví, abyste pochopili argumenty jejího autora, lékaře – kardiologa. Já vím, že zvyk je železná košile, a předem slyším zvolání: „knedlíků se nevzdám, chleba je grunt, bez rohlíků ani ránu.“ Měl jsem na počátku podobné argumenty. V současné době však domů chleba, rohlíky, knedlíky a pšeničné těstoviny nekupujeme. Pokud mne ale v budoucnu přepadne chuť na topinku s česnekem, rád si ji dám, stejně jako si nedovedu představit houbařskou sezonu bez houbových řízků. Jak jinak, než obalených ve strouhance.

Slávek

Komentáře

komentáře

3547 reakce

Komentáře jsou uzavřeny.