images (4)

A CO PIJETE ?

Často slyšíme, že máme hodně pít, ale co tedy máme pít? Když se zaměříte na svůj pitný režim, zjistíte, že pijete málo nebo nezdravě. Slazené nebo sycené limonády nejsou opravdu pro naše tělo zdravé, ale to asi už všichni víme.

Překvapuje mě, jak ještě spousta lidí věří tomu, že voda v PET láhvi je lepší, než voda z kohoutku. Jedním z problémů s plastovými láhvemi je ten, že se vyrábějí z recyklovaného plastu a při tom se uvolňuje benzoperylen (benzo(g,h,i)perylen představuje závažné zdravotní riziko pro člověka. Bezprostřední uváděná působení jsou podráždění pokožky a dýchacích cest. Nebezpečí spočívá především v karcinogenitě a ohrožení zdravého vývoje plodu. Dalším rizikem může být jeho hoření, při kterém mohou vznikat dráždivé a toxické produkty.) Dalším problémem je obsah barya (životu nebezpečná hodnota obsahu Barya v prostředí je od 0,4 gramu Barya na 1 kg prachu.)
Z balených pitných vod obsahovala v roce 2009 relativně vysoké množství barya značka Tesco Value, ale limit tato voda nepřekročila (270 μg/l barya, dodavatel HBSW Byňov, což je současně i výrobce Dobré vody). Pro srovnání: pitná voda z kohoutku obsahuje 15,2-22,9 μg/l, avšak limit pro kojeneckou vodu je dokonce až 500μg/l barya. Dalším problémem je množení bakterií v uzavřeném prostoru plastové láhve. No a posledním, ale určitě ne nejméně palčivým problémem je zamoření přírody plastovým odpadem.

Co tedy pít, aby naše tělo bylo dobře hydratované a naše orgány a lymfatický systém fungoval v náš prospěch? Doporučuji vodu, nejlépe čistou, bez příchutě a bublinek. Já osobně piji vodu z kohoutku, protože u nás ve Františkových Lázních máme vodu kvalitní. Vím, že ve větším městě, jako je Praha nebo Brno, není voda z kohoutku moc dobrá. Nabízí se ale několik možností, jak i tuto vodu upravit, aby se dala pít. V dnešní době už máme na výběr z velkého množství filtrů. Můžete si najít přesně ten správný typ pro vás, ale mě pomohla knížka od Tomáše Kašpara Nespěchejte do rakve a jeho webové stránky, kde doporučuje, jaký filtr na vodu vybrat.

Pokud jste přístupní i alternativním způsobům úpravy vody, tak i zde máte mnoho možností. Ona voda je vůbec zázračná a pokud ještě neznáte práci Dr. Masaru Emota, tak vřele doporučují. V knize Zázračná voda. Dr. Emoto ukazuje, jak voda přenášením vibrací přirozených slov může pomoci se změnit a žít pozitivnější a šťastnější život. Dr. Emoto objevuje význam slov a jazyka, jejich původ a vliv na vodu. Pracuje s klíčovým pojmem rezonance, prostředku, jímž se přenáší životní energie. Pokud si chcete sami vyzkoušet sílu vašich myšlenek, naplňte 2 skleničky rýží a na jednu nalepte slovo LÁSKA a na druhou NENÁVIST. Zalijte je vodou a alespoň jednou denně se na sklenice soustřeďte a do jedné posílejte lásku a do druhé negativní myšlenky. Cca za 10 dnů uvidíte rozdíly. A teď si představte, co dělá negativní myšlení s vašim tělem, když jsme zhruba ze 70% z vody?
Vraťme se ale k možnostem, jak si upravit vodu, aby byla tím, čím má být, tedy životodárnou. Jak už jsem psala výše a práce Dr. Emoty to potvrzuje, jedna z možností je vodu změnit k lepšímu pozitivní myšlenkou. Stačí ji poděkovat, poprosit nebo jen poslat lásku.

Další možností je spinování vody. Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. Propagátor této metody David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně svých nemocí i nadváhy. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí. Jak „spinovat vodu k jihu“? Velmi jednoduchým gestem drženým po dobu 30 sekund. Vidíte ho na obrázku níže. Je prý jedno, která ruka má jakou pozici.

18073631_1542681402411281_1411954465_n

Další možnost úpravy je Sluneční voda. Procesem solarizace vody skrze modré sklo získává voda jedinečné schopnosti očišťovat, uvolňovat a odstraňovat negativní vzpomínky, asociace, bloky a energie, které jsme v průběhu života nashromáždili a které se podílejí na vytváření naši reality. Pitím modré sluneční vody se těchto negativních energií zbavujeme.
Jak si připravit modrou sluneční vodu:
Modrou karafu naplňte obyčejnou pitnou vodou z vodovodu
Karafu uzavřete nekovovým uzávěrem (např. papírový ubrousek s gumičkou)
Karafu umístěte na slunce či k žárovce (nikoliv zářivce) na 15 až 60 minut

Křišťálová voda.
Vložením drahých kamenů se voda díky procesu „JUWELIZACE“ energeticky vysoce obohatí, čímž dochází k úpravě běžné pitné vody na vodu křišťálovou. Během krátkého okamžiku kameny vodě dodají energii a zlepší její chuť. Pokud si chcete vyrobit křišťálovou vodu, potřebujete k tomu pouze vodu z kohoutku a křišťál – nejlépe surový, neopracovaný, bez prasklin, který je očištěný pod tekoucí vodou a nabitý na slunci. Jedním křišťálem můžete nabíjet neomezené množství vody. Nejlepší způsob je ponechat křišťál ve vodě přes noc a ráno pak vodu můžete začít pít. Sama doma používám skleněný džbán a v něm nakolik druhů kamenů a mezi nimi i šungitovou drť.

Co je to šungit a jak si z nēj připravit šungitovou vodu?
Šungit je neprůhledná černá uhlíková hornina stará 2 miliardy let. Může obsahovat 20 – 95% uhlíku. Jeho jediné naleziště se nachází v Karélii v severozápadním Rusku. O jeho původu se stále spekuluje. Od diamantu a grafitu se šungit liší pouze svojí strukturou. Šungit má absorpční, baktericidní a katalytické (čistící) schopnosti. Právě díky své vysokomocné struktuře dokáže šungit na sebe vázat velké množství jiných prvků. Proto se uplatňuje při výrobě pitné a užitkové vody, při čištění kontaminovaných a silně znečištěných vod. Dokáže také vyčistit vodu od ropných produktů a těžkých kovů. Díky svým baktericidním vlastnostem se tohoto nerostu využívá ve filtrech při čištění pitné vody. Ničí škodlivé mezofilní bakterie a vytváří přirozené biocidní prostředí ve vodě. Díky vysokému obsahu uhlíku má vysokou elektrickou vodivost a je využíván při ochraně před elektromagnetickým zářením či při rušení nepříznivého vlivu geopatogenních zón.

Příprava šungitové vody:
Do skleněné nádoby vložíme promytý šungit a zalijeme vodou, necháme odstát 24 hod, vylijeme a pak znovu zalijeme vodou a po 30 minutách můžeme pít.
Necháme-li vodu odstát déle, než po uvedenou dobu, její energetická hodnota se snižuje (můžeme dále použít pro zálivku květin)! Nedoporučuje se dávat šungitovou vodu do chladničky ani ponechávat v nádobě déle než 72 hod. Po spotřebování vodu dolijeme a po půl hodině můžeme opět pít. Z 200g šungitové drti lze připravit až 300 l aktivní vody. Opotřebovanou šungitovou drť dávám do květináčů ke kytkám nebo do nádoby na odstátou vodu pro zálivku kytek..

Je samozřejmě i mnoho jiných způsobů úpravy vody, ale ty, co jsme popsala, jsem si sama vyzkoušela a vyhovují mi. I Vy jistě najdete tu pravou pro Vás.

Ivana

Komentáře

komentáře