1-inspirativni-citati-koi-kje-vi-pomognat-da-se-zboguvate-so-letoto-kafepauza.mk_

ODPUŠTĚNÍ

O odpuštění už toho bylo napsáno hodně. Existuje spousta metod, rituálů a meditací. Stačí si zadat slovo ODPUŠTĚNÍ do vyhledávače a můžete si vybrat, co vám bude vyhovovat. Pro mě bylo důležitější zjistit, proč odpouštět? Proč já mám prosit o odpuštění někoho, kdo mi ublížil? Tedy alespoň z mého úhlu pohledu. Když se zeptáte sami sebe, jaký máte pocit, když myslíte na osobu, která vám (tedy podle vás ) ublížila? Vaše ego vám dle jeho logiky bude říkat: „Proč já bych se měl omlouvat a prosit o odpuštění, když jsem nic neudělal?“

A teď se zamyslete. Kdo má špatný pocit, když myslí na danou osobou? Komu to bere energii? Vám nebo dotyčnému? Myšlenky na danou situaci nebo osobu vás vyvádějí z rovnováhy a způsobují negativní myšlení. Podle zákona o energiích – na co myslíš, to posiluješ. Vaše negativní myšlení přitahuje ještě více negativity do vašeho života a navíc posílíte přesně ty vlastnosti, která vám vadí. V podstatě formujete svojí osobnost tím, že jste neodpustili např. rodičům, expartnerům apod. Takže znovu – kam směřují vaše myšlenky, to posilujete, a paradoxně se postupně stáváte tou osobou a máte ty vlastnosti, která pak šíříte do svého okolí. Samozřejmě se negativní myšlení časem projeví i na vašem zdraví. Přicházejí nemoci jako zpráva pro vás, že je něco špatně, že jste někde udělali chybu.

Tak už je vám to jasnější, proč a pro koho je důležité odpustit ? JE TO DŮLEŽITÉ PRO VÁS! Pokud to totiž neuděláte, škodíte především sami sobě, a jako vedlejší příznak – škodíte i svojí rodině, dětem apod. Pokud už tedy chápete proč, nabídnu vám moje vyzkoušené postupy, jak odpustit.

První možnost, pokud tedy nemáte problém hovořit s Bohem a modlit se, nabízí na svém webu Kateřina.

Další mnou vyzkoušená metoda se jmenuje RUŠ. Je to geniálně jednoduchá česká metoda, při které pracujete s terapeutem, který vás provede všemi vašimi bloky a pomůže vám je rozpustit. Nebo se můžete přihlásit na kurz a naučit se, jak si tímto způsob pomoci slám.

A nakonec stará havajská metoda Ho’oponopono.

Pokud vám ani jedna z mých osvědčených metod nevyhovuje, hledejte tu svoji. Na internetu je jich spousta – a kdo hledá, ten najde.

S láskou a odpuštěním

Ivana

Komentáře

komentáře