received_449987742020707

ONLINE PODNIKÁNÍ

Už na základní škole jsme věděla, že nechci trávit svůj život sezením v kanceláři, zavřená mezi čtyřmi stěnami. Vždy bylo mým snem nějaké umělecké povolání, jako tvorba keramiky, módní návrhářství nebo aranžérství. Bohužel doba mým snům nepřála a skončila jsme na strojní průmyslovce. Po dokončení jsem ještě udělala jeden pokus změnit běh věcí a chtěla jsem být paní učitelkou, což opět nevyšlo. Jen tak pro zasmání – důvod byl ten, že jsem si nevzpomněla, kdy byla VŘSR (pro mladší ročníky – Velká říjnová socialistická revoluce v Rusku).
Jak šel život, vdala jsem se, měla děti a přemýšlela, co dále v životě dělat. Přišla sametová revoluce a otevřela se možnost podnikat. Byla jsem tenkrát mezi prvními, kdo otevřel soukromou restauraci. Pravidla podnikání tenkrát neznal nikdo pořádně, ani berňák ještě neexistoval, nicméně ostatní úřady, jak je zvykem v Česku dodnes, znepříjemňovaly podnikání jak se jen dalo. Přestože restaurace prosperovala a měla své hosty, navzdory nespolehlivým zaměstnancům, byla jsem nucena podnikání ukončit ze soukromých důvodů.
Další etapa podnikání byl e-shop s ezoterickým zbožím. Samotná práce mne moc bavila a zjistila jsme, že pomáhat lidem je to, co mě naplňuje a co má pro mě smysl. Bohužel opět nevyhovující podmínky pro malé podnikatele ukončily moje podnikání. Neustále zvyšující se výše odvodů na sociální a zdravotní pojištěni, měnící se pravidla pro e-shopy, zvyšující se poštovné a nedostatek prostředků na udržení celého sortimentu zboží jsou jen některé z mnoha důvodů. Poslední kapkou, kterou pohár přetekl, bylo zavedení EET.
Sama sobě jsem slíbila, že za těchto podmínek už nebudu v tomto státě podnikat. Zhruba před rokem však přišla nabídka, která mne zaujala. Bylo možné začít zdarma, e-shop byl již připravený, nebylo nutné do něj nic investovat ani ho programovat a nakupovat zboží na sklad. Stačilo si vybrat produkty, které jsou již v e-shopu připraveny a pouze se věnovat efektivnímu online marketingu. Moji zákazníci mohou nakupovat nejen v České Republice, na Slovensku, ale i v dalších více jak 50 zemích. Zároveň je možné si budovat také pobočky e-shopů ve všech těchto zemích.
Nebudu vám tvrdit, že to není práce, zvláště první roky to je hodné náročné, ale finanční i časová svoboda za to stojí. Můžu pracovat kdy chci, kde chci (tento článek píší na pláží během mojí dovolené), stačí připojení k Wi-Fi. Postupně si budují zákaznickou síť i pomocí referenčního marketingu, podnikám se spotřebním produktem a v atraktivní oblasti anti ageingu. Navíc se jedná o produkty, které fungují, a tak je můžu s čistým svědomím doporučit dále, což v tomhle oboru není vždy pravidlem.
Velkou pomocí je mi Klub Online Podnikatelek založený pro stejně smýšlející ženy, které o tento způsob podnikání mají zájem, a kterým otevírá dveře do online světa.
Podrobněji o Klubu napíší příště.

Ivana

Komentáře

komentáře