pivo

JAK ŠKODÍME LEDVINÁM ?

Ledviny mají za úkol odstranit z těla toxické látky, podílejí se na účinném lymfatickém oběhu a regulují výši krevního tlaku. Zhoršená funkce ledvin postihuje všechny ostatní tělesné systemy. Energeticky jsou poškozena játra a plíce. Nádor ledviny dlouho nebolí a proto je odhalen pozdě po svém vzniku.

Jak škodíme ledvinám?

Nedostatek tekutin je notoricky známý fakt, nemáme pocit žízně a příjem 2 litrů tekutin za den bývá tedy utopií. Nesoulad v mezilidských vztazích  doma i na pracovišti energeticky ledviny poškozuje a například odhalená nečekaná nevěra u partnera vede k akutnímu selhání ledvin. Ledviny nemají rády chlad a proto je třeba na to myslet při oblékání. Diabetici jsou náchylní k onemnocnění ledvin a proto by měli o své ledviny a močové cesty pečovat důsledně. Konzumace velkého množství bílkovin ledviny zatěžuje.

Projevy onemocnění ledvin:

Ledvinová kolika: akutní a velmi bolestivá záležitost, při které se na straně poškozené ledviny náhle objeví silná pulzující bolest spojená s celkovou nevolností a zvracením. Bolest je velmi intenzivní a nenacházíme žádnou úlevovou polohu. Příčinou ledvinové koliky je putující kámen nebo písek. Je nutno vyhledat lékaře a po aplikaci injekce nebo infuze bolest i ostatní příznaky rychle odezní.

Zánět ledvin: tupá bolest v bederní krajině, zpravidla jednostranná, která se stupňuje v klidu a teple postele, zimnice, vzestup tělesné teploty, pocit na zvracení a zvracení. Příčinou je infekční zánět v ledvině a jedná se o akutní stav vyžadující vyšetření a hospitalizaci v nemocnici na interním oddělení. Léčení spočívá v aplikaci širokospektrých antibiotik a analgetik.

Nádor ledviny: první příznaky se projeví již v pokročilém stadiu onemocnění a proto je toto poškození ledviny velmi zákeřné. Krev v moči a tupá bolest v bederní krajině bez zvýšemné teploty vyžaduje vyšetření urologem. Často jedinou možnou léčbou je odstranění poškozené ledviny. Dobrou zprávou je fakt, že zbylá zdravá ledvina nahradí funkci ledviny odebrané.

Otoky pod spodními očními víčky sigalizují přetížení ledvin.

Bolest kolenního kloubu na vnitřní straně vzniklá bez předchozího úrazu kolena vyžaduje urologické vyšetření, příčinou bolavého kolena totiž může být nemocná ledvina. Naopak při úrazu kolenního kloubu je oslabena také příslušná ledvina a v době ortopedické léčby dbejte na zvýšený příjem tekutin, bylinkové čaje a omezujte množství živočišných bílkovin ve stravě. Zejména profesionální sportovci mají zaručenu výbornou ortopedickou rehabilitační léčbu po úrazech kolenních kloubů. Díky tomu mohou brzo a naplno trenovat. Pokud se ale nemyslí na současné oslabení ledvin,  dochází k jejich poškození.

Rada na závěr: dbejte na dostatečný příjem vody, varujte se prochlazení, pěstujte dobré a nekonfliktní mezilidské vztahy a nevracejte se v myšlenkách ke křivdám, které způsobil bližní vám nebo vy jemu.

Naučte se sobě i druhým odpouštět.

Ledvinám svědčí teplo, klid, dostatek tekutin a omezení živočišných bílkovin. Dobře fungující ledviny znamenají dobře fungující lymfatický oběh.

Pivo mají ledviny rády, ale pozor na množství.

Velmi doporučuji preventivně ale i léčebně pít Jančův ledvinový čaj, do kterého nakapejte Jančovu Vlaštovičníkovou tinkturu (ta umí rozpouštět ledvinové kameny). Já objednávám čaj a tinturu v e-shopu bylinkáře Jukla.

Zdravé a fungující ledviny Vám přeje Slávek

Komentáře

komentáře