lemon

PROČ MÁME ALERGIE?

Nevím, jak vy, ale já jsem jako dítě o alergii neslyšela a ani jsem neznala nikoho, kdy by měl alergii, ekzém nebo astma. Poprvé jsem se osobně setkala s alergií zhruba ve 20 letech, kdy jsem byla těhotná. Udělala se mi vyrážka na rukou a žádný lékař nevěděl, z čeho to je. Až po dlouhé době jsem zjistila, že mám sluneční alergii. Já, která miluji slunce a občas říkám, že jsem jak sluneční kolektor, že prostě bez slunce nefunguji.

Když se mi narodil syn, měl už od narození atopický ekzém a opět moderní medicína nevěděla proč a co s tím. Kdybych věděla to, co vím dnes, měla bych problém vyřešen raz dva a neměla bych ruce i nohy kropenaté od skvrn po vyrážkách.

Moderní medicína nabízí jako řešení alergií injekce, prášky nebo mastičky, většinou obsahující kortikoidy. Kortikoidy (ve smyslu léky) jsou synteticky vyráběné steroidní hormony podobné hormonu kortizolu, který tělo produkuju v kůře našich nadledvin.  Kortikoidy jsou taková smlouva s ďáblem. Rychle a účinně pomohou, ale musí se za to zaplatit vznikem nežádoucích účinků a neřeší příčinu alergií.

Občas jsem si připadala jako pokusný králík, protože lékaři zkoušeli, který lék zabere. To samé zakoušel i můj malý syn, přes mastičky, koupání v rýžovém vývaru a praní prádla v mýdlu s jelenem.
Bohužel náš stav se s věkem jen zhoršoval. Přidávaly se další alergie, tentokrát u mne na lepek a mléko. U syna s atopickým ekzémem se přidal náběh na astma

Tou dobou už jsme žili ve Františkových lázních a já začala pátrat, studovat všechny možné zdroje a poznávat léčitele. Proč náš organismus reaguje zběsilou reakcí na něco, co je pro něj v podstatě neškodné? Proč mu najednou vadí běžné potraviny, zvířecí chlupy, pyl, prach nebo slunce? Odkud se vzala tato „nesmyslná“ reakce? Proč byla v minulosti vzácná a nyní nabývá masového charakteru?
Dnes už vím, co pravděpodobně způsobilo, že můj syn je atopik, tedy zdědil dispozici k alergii a jeho problémy se projevili ekzémem, sennou rýmou a astmatem. Bohužel to byl můj životní styl a stravovací návyky v těhotenství. Dala jsem na rady starších a konzumovala ve velkém mléčné výrobky – aby dítě mělo silné kosti – a hromady exotického ovoce, aby mělo spoustu vitamínů. Dcera měla pro změnu od narození problémy s plícemi, bronchitidy a zápaly plic ji provázely až do dospělého věku, kdy vyřadila z jídelníčku lepek, mléčné výrobky a stravuje se převážně vegansky.

Takže máme první příčinu alergií:

 

 1. Nevhodné stravovací návyky
  Zkuste, ať už v těhotenství, nebo ještě lépe před početím konzumovat zdravé potraviny, nejlépe vypěstované u nás. O zdravých potravinách, už máme napsáno hodně, pokud vás to zajímá, čtěte prosím: Kvalita potravin , Margarín nebo máslo? , Co říká naše pokožka? , Dobrá rada nad zlato a spousty jiných. Kdo dnes hledá informace, tak je najde a použije ve svůj prospěch.
 2. Špatně fungující střeva
  Můžeme ovlivňovat vhodnou mikrobiologickou terapií a správně střevo osídlit zařazením probiotik opět během těhotenství, před početím nebo už i narozenému dítěti. Osobně bych doporučila před nasazením probiotik očistu střev od plísní. Mám vyzkoušenou týdenní dietu, kdy je potřeba úplně vysadit cukry, mléčné výrobky, kvasnice, omezit sladké ovoce a a sladkou zeleninu (mrkev, hrášek). Denně vypít 2 litry vody s citronem a čištění podpořit detoxikačním čajem.
 1. Špatná funkce ledvin
  Je většinou způsobená špatným pitným režimem, více v článku Jak škodíme ledvinám 
 2. Špatná funkce jater
  Játra jsou největší vnitřní orgán, který máte v těle. Mezi klíčové funkce jater patří detoxikovat krev a podporovat trávicí systém a tím i imunitu. Pokud játra nestačí plnit svoji funkci, může to vést k alergiím. Opět mám vyzkoušenou jaterní dietu, kterou by alespoň jednou v roce měl každý alergik dodržovat. Zhruba měsíc (dokud příznaky alergie, ekzému či astma nevymizí) nepít alkohol, nekouřit, nejíst smažené, sladké a tučné. K tomu opět voda s citronem a detoxikační čaj.

  Takže pokud bych měla toto téma uzavřít – alergie vznikají, protože tělo a jeho vnitřní orgány nestačí plnit svoji funkci očisty a škodlivé látky hledají cestu, kudy ven. Proto se většina alergií projevuje na kůži různými vyrážkami, zdánlivě bez příčiny. Proto veškeré léčení na povrchu, různé masti a krémy jen potlačují projevy alergie, ale neodstraňují příčinu.

 

Doporučuji detoxikovat si tělo, stravovat se zdravě, vyřadit kravské mléko a mléčné výrobky (když už to musíte, tak třeba kozí je lepší), pšeničný lepek nahradit zdravější variantou, dodat tělu probiotika, vitamíny a minerály – já mám vyzkoušeno a doporučuji LifePak+ s MarineOmega .

Všechny informace, které jsem vám dnes předala, jsou naše vlastní poznatky, léta trápení a hledání řešení. Pokud to pomůže alespoň jednomu člověku, aby pochopil, že svoje zdraví máme ve svých rukách, budu šťastná.

Naše tělo je dokonale stvořené k tomu vyléčit se samo, pokud mu do toho nebudeme zasahovat nevhodnou stravou, špatnými návyky a negativním myšlením.

 

Ivana

 

 

Komentáře

komentáře