Beetroot Juice

ZÁZRAK JMÉNEM ČERVENÁ ŘEPA

Tak už nám začíná podzim, ochlazuje se, je méně sluníčka, ubývá nám energie a i příroda mění svůj rytmus. To vše má zvýšené nároky na náš imunitní systém. Jakmile se objeví první příznaky nachlazení, saháme většinou po citrónech nebo si děláme fresh džusy z pomerančů. Přitom je doba sklizně naší zeleniny, která je pro posílení našeho organizmu vhodnější. Jednou takovou skvělou volbou je červená řepa. Já ji mám ráda v jakékoliv úpravě, pečenou v alobalu, zapékanou s houbami a balkánským sýrem i v různých salátech. Určitě není překvapením, že nejvíce vitamínů a stopových prvků má samozřejmě syrová. Teď na podzim je čerstvě sklizená a velmi vhodná na výrobu šťávy. Mě se osvědčilo odšťavnit tuhle kombinaci – 1 řepa, 1 mrkev a 1 zelené jablko. Šťáva má překvapivě velmi příjemnou, nasládlou chuť a já si ji připravovala k snídani.

Červená řepa je vysoce zásaditá a jako taková je schopna potlačovat nejen viry a bakterie, ale i vylučovat z těla škodlivé látky (cholesterol, olovo a radioaktivní látky). Obsahuje draslík, hořčík, železo, zinek, jod, mangan, betakaroten, antioxidanty betain a betacyanin a cenné stopové prvky cesium a rubidium, vitamíny C a E a další tělu prospěšné látky.
Účinky červené řepy nejsou zanedbatelné a je jich velké množství. Kdybych měla popsat všechny, byla by z článku kniha, tak jen několik důležitých prvků a jak našemu tělu prospívají:

1. křemík– má velký význam při tvorbě vazivových tkání a kostí a zvyšuje pružnost cévních stěn, regeneruje lidský organismus, zpomaluje stárnutí, příznivý vliv má i na vlasy a nehty

2. kyselina listová – patří mezi důležité látky v těhotenství pro správný vývoj plodu a snižuje riziko potratu, pozitivně ovlivňuje činnost srdce a kardiovaskulární systém.

3. vláknina – upravuje vyměšování a likviduje jedovaté látky ve střevech, reguluje výskyt zácpy a průjmů, pomáhá produkci trávicích šťáv a podporuje činnost jater a žlučníku.

4. antokyany – protinádorové účinky, redukuje volné radikály, prevence proti rakovině

Další účinky konzumace šťávy z řepy:
– snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu
– posiluje imunitní systém
– pomáhá při borelióze a klíšťové encefalitidě a obecně při rekonvalescenci
– má pozitivní vliv na zrak
– pomáhá při arteroskleróze
– zlepšuje činnost mozku, jater, ledvin, žlučníku a žaludku
– napomáhá tvorbě a růstu buněk a regeneruje buněčná jádra
– je vhodná při problémech s houbovými, plísňovými a kvasinkovými nemocemi
– reguluje hladinu cukru v krvi
– má antimalarické a antirevmatické účinky
– zmírňuje průběh alergií
– podporuje optimističtější náladu

Doufám, že jsem vás přesvědčila, že zařazení červené řepy do vašeho jídelníčku je pro vás prospěšné a že si ji zamilujete jako já.

Přeji krásný podzim
Ivana

Komentáře

komentáře