images (2)_20180105112027859

DÁL OD ORDINACÍ LÉKAŘŮ A BLÍŽE KE ZDRAVÍVážení přátelé, všichni jsme na jedné lodi a život nám někdy poskytuje tvrdé lekce úrazů nebo nemocí jako lék na naše špatná rozhodnutí a chybné směřování. Zdraví i nemoc jsou naší volbou, ale my často nevidíme souvislost mezi způsobem našeho myšlení či jednání a úrazem nebo nemocí. Častěji reagujeme jako oběť, propadáme sebelítosti nebo agresi. Při trvajícím nepochopení poselství nemoci se nemůžeme uzdravit, naopak další problémy jsou za rohem. Smutnou realitou je nekompetentnost řady lékařů pochopit a snažit se objevit skutečnou příčinu pacientových obtíží a následuje selhání léčby. Beze nalezení příčiny mohu pacienta léčit, ale nikdy vyléčit.

Vřele doporučuji vyhledat na youtube rozhovor pana Jaroslava Duška s MUDr. Janem Šulou: &7 bran imunity a imunologie odpuštění&. Dr. Šula je excelentní lékař, který velmi jednoduše vysvětluje složité téma. Je zakladatelem medicínského oboru Psychoneuroimunologie a dokazuje vědecky rozhodující vliv našeho záměru, myšlenek a emocí na kvalitu zdraví. Jeho práce vychází také z výzkumu Dr.  Candace Pert, které byla udělena prestižní cena Alberta Laskera. Nejedná se tedy o teorii na vratkých základech. Nakonec výsledky aplikace tohoto oboru při léčení vážných nemocí jako roztroušená skleróza nebo rakovina mluví za vše.

Ve společnosti je dnes nemoc nebo více nemocí od určitého věku považováno za normu a samozřejmost. V Německu byla provedena studie,která prokázala , že kolem 40. roku věku dostáváme první léky k pravidelnému užívání a ve věku 75 let už 99 % lidí bere více jak 7 druhů
léků. Přitom normální by mělo být naopak zdraví bez léků. Jasně že s věkem máme opotřebované klouby a páteř a nic nefunguje optimálně jako dříve, ale naším cílem by mělo být umřít zdraví, řečeno s mírnou nadsázkou. Velmi se mi líbí přirovnání paní MUDr. Partykové. Ta označila současný způsob léčby chronických onemocnění tabletkami za odborně řízenou chronickou intoxikaci /otravu/ organismu.

Začal Nový rok 2018. Neodkládejme již ani o den svoji cestu k uzdravení a spokojenému životu. Je jasné, že ta práce je na nás a musíme bojovat s předsudky. Výsledek ale stojí za to, jak občas vidím u svých pacientů. Nevzdávejte se ani v tom případě, pokud nějakou vážnou nemocí již trpíte. Někdo kdysi řekl, že největší perly lze nalézt na dně, a proto i velké utrpení může přinést mnoho pozitivního a být startem k dobrému žití.

Pokud se rozhodnete postavit na start a následovat mé rady, tady jsou.

Základní tři roviny naší práce jsou:

1. Kvalita našich myšlenek a emocí
2. Pravidelný a přiměřený pohyb

3.Zdraví nepoškozující strava s dostatkem vody

1. práce s myšlenkami

Myslete na zdraví a ne na nemoc. Neposilujte nemoc tím , že se jí neustále věnujete, tak ji udržujete u sebe a přivoláváte nemoci jiné. Sledujte pouze pozitivní události, nečtěte bulvár a černou kroniku, zejména se vyvarujte sledování politiky, teorií o zániku lidstva a podobně. Pokud nevíte, koho volit ve volbách, pak nevolte. Snažte se trávit svůj čas ve společnosti veselých a optimistických lidí. Pořiďte si domů psa , kočku či jakéhokoli jiného zvířecího mazlíčka, to jsou naši léčitelé. Věnujte alespoň hodinu denně sobě a svým koníčkům nebo zálibám. Naučte se říkat ne, pokud vám něco nevyhovuje. Vnímejte krásu přírody ve všech ročních obdobích a nezabývejte se negativitou.

2. pravidelný pohyb

Vyberte si pohybovou aktivitu , která je vám blízká, a tu pak provozujte. Je jedno, jestli to budou procházky, práce na zahradě, jízda na kole nebo jiný oblíbený sport. Zásadní je potom hýbat se pravidelně a ne nárazově – prostě ať je pohyb vaší pravidelnou aktivitou.

3.  věnujte pozornost tomu, co vložíte do úst, co jíte a pijete

Podrobnější informace k jednotlivým bodům naleznete v našich předchozích článcích na webových stránkách.

Čemu se vyhnout na cestě za zdravím?

1. očkování všeho druhu
2. léky na snížení cholesterolu ze skupiny statinů
3. umělá sladidla
4. margariny
5. časté preventivní prohlídky, zejména mamografie (po Rentgenovém vyšetření, CT vyšetření nebo mamografii vypijte 0,7 litru červeného vína, které ochrání vaše buňky před následky ozáření)
7. ohřívání potravy v mikrovlnce (jídlo ohřívá radiace)
8. kravské pasterizované mléko
9. fruktóza a cukr obecně
10. potraviny s glutamáty
11. veškeré výroby z pšeničné mouky

Co vám prospěje?

1. pravidelný přiměřený konzum alkoholu, zejména vína, za předpokladu ! dobré nálady ! – ne jako náplasti na nezvládnutý stress

2. pití černé kávy do množství 5 šálků denně (ale bez mléka)

3. červená řepa, kurkuma, hlíva ústřičná, česnek, kysané zelí, zázvor

4. jedno pivo denně jako zdroj vitaminů a minerálů, zejména křemíku

5. pravidelný režim spánku v noci, optimální je jít spát kolem 22. hodiny, vhodná je siesta po obědě – &šlofíček& – posiluje nemocná srdíčka

6. občasné hladovění – půst, velmi účinný je půst s vodou (v Rusku u jezera Bajkal půstem léčí většinu nemocí od depresí a hypertenze přes cukrovku, astma a ekzémy až po nádory. Podobně ve Švýcarsku nebo v Německu, třeba v nejstarší nemocnici v Berlíně, Univerzitní nemocnici Charitè. Půst tedy není blbost, jak je někdy prezentováno, ale velmi ozdravný proces.

Jaký je nejsilnější lék?

Láska, Odpuštění a Čisté svědomí

Přátelé věřte v sebe a ve schopnosti vašeho těla. Pokud budou vaše kroky činěny s láskou, pak vám celý vesmír pomůže k dosažení cíle.

Pevné zdraví v tomto novém roce 2018 přeje Slávek

Komentáře

komentáře