sůl

SŮL NAD ZLATO

Nadměrná spotřeba cukru v potravě vede ke zdravotním katastrofám, jak je to ale v případě soli? Odpovídající množství soli v potravě je stále předmětem dohadů odborníků, ale i laiků. Lékaři sůl často zavrhují a zdůrazňují její podíl na vysokém krevním tlaku a zadržování vody v těle (přitom dodnes medicína neví, co je příčinou hypertenze). Existují ale i radikální názory opačné, které tvrdí, že bychom měli solit vždy a téměř vše. Tak tedy solit nebo nesolit?

Já pracuji jako lékař 33 let a až v tomto Kristově věku mé kariery jsem si udělal o soli jasno. Po přečtení vynikající knihy akademika Borise Bolotova Zdravý člověk v nezdravém světě jsem vykřikl „hurá!“  – konečně mi někdo srozumitelně a přitom vědecky vysvětlil, jak je sůl zásadní pro naše zdraví.

Stárnutím každého z nás se snižuje v žaludku tvorba kyseliny solné a pepsinu. Ve věku 60 let je produkce o 60% nižší! Náš žaludek je kyselé místo určené pro trávení živočišných bílkovin (masa). Ph v žaludku by mělo být kolem hodnoty 1,2. Naopak úsek pod žaludkem – dvanácterník – je místo pro trávení rostlinných bílkovin a žluč spolu s trávicími enzymy ze slinivky tráví také tuky. Ph v dvanácterníku je zásadité a hodnoty kolem 12! Tato dvě diametrálně odlišná prostředí odděluje dolní svěrač žaludku – Pylorus -tedy pokud funguje.

Z logiky věci vyplývá, že nedostatečné množství žaludečních šťáv vede k nedokonalému trávení bílkovin, nedostatečně natrávené procházejí do dvanácterníku a dále do střev. Tam už takové maso tiše hnije a hnitím vznikají jedy otravující organismus po vstřebání ze střev do krve. Složky žaludeční šťávy – kyselina solná a pepsin – hrají veledůležitou roli v naší krvi. Já donedávna netušil, že z celkového množství žaludečními buňkami za 24 hodin vyrobené žaludeční šťávy (8-9 litrů) je využito pro účely trávení v žaludku pouze 15 procent. 85 procent kyseliny chlorovodíkové a pepsinu se dostává do krve a zde likviduje odumřelé buňky našeho těla (vytvoříme asi půl kilogramu tohoto odpadu za 24 hodin!), ničí bakterie i jiné vetřelce.

Z výše uvedeného vyplývá důležitost příjmu soli pro naše zdraví. Ze soli – NaCl – totiž v žaludku vzniká HCl – kyselina solná. Málo soli vede k nedostatečné tvorbě kyseliny a špatnému trávení. Navíc prudce klesá schopnost našeho imunitního systému likvidovat bakterie a viry v krvi. Málo soli narušuje funkci lymfatického systému a tedy naši imunitu. Lymfa je nasycený roztok soli. Pokud chcete mít představu, jak je lymfa slaná, pak vařte vodu a přidávejte do ni sůl do okamžiku, kdys se přestane sůl rozpouštět. Pouze taková lymfa likviduje v lymfatických cestách odpad, vetřelce a podílí se na dobrém stavu naší imunity.

Jaká je tedy rada pro zvýšenou tvorbu žaludečních šťáv a ozdravení organismu? Rada je velmi jednoduchá. Po každém jídle (tedy i 5x denně) dáme na špičku jazyka sůl a necháme ji v ústech rozpustit. Slanou slinu spolkneme. Tím se do žaludku dostane NaCl (sůl) a okamžitě vzniká v žaludku HCl (kyselina chlorovodíková). Je třeba dodržet interval pět minut až do půl hodiny po jídle, kdy sůl takto přijmeme. Ne dříve a ne později.

Je velmi destruktivní předepisovat na recept pacientům léky na snížení tvorby žaludeční kyseliny (blokátory protonové pumpy jako Omeprazol, Helicid apod.). Tyto léky na pálení žáhy sníží její tvorbu, ale také sníží schopnosti trávení a obranyschopnosti organismu. Navíc pálení žáhy je způsobeno nedomykavostí pylorického svěrače žaludku a pronikáním žluče a trávících slinivkových enzymů z duodena do žaludku. Opačným směrem teče kyselina do duodena.

Doporučuji všem, které můj článek zaujal, koupit knihu akademika Borise Bolotova, která vyšla česky pod názvem Zdravý člověk v nezdravém světě. Po jejím přečtení pochopíte, stejně jako já, důležitou roli soli pro naše zdraví.

Princezna měla pravdu, když tatínkovi řekla, že ho má ráda jako sůl. Sůl je nad zlato a drahé kamení. Pohádky se opět nemýlí.

Krásný den přeje Slávek

Komentáře

komentáře