krk

ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY OD HLAVY K PATĚ: KRK

Krk spojuje hlavu s trupem. Vedou zde důležité cévy zásobující hlavu a mozek, nervové pleteně a je domovem štítné žlázy. Nepoškozená zdravá krční páteř je pohyblivá všemi směry. V oblasti krční páteře je umístěna pátá čakra jako důležité energetické centrum. Opět krásný český jazyk vyjadřuje: mám toho všeho po krk, zakroutím ti krkem, přišel o krk, hrdelní právo, apod.

Energetické centrum: pátá čakra.

Je smutným faktem, že současná mainstreamová medicína založená na důkazech nezná a nerozumí pojmu čakra. Je to dáno tím, že naše oko není schopno energetické centrum zachytit (existují nadaní jedinci, kteří čakry vidí, a to i v jejich charakteristických barvách) a konzervativce nepřesvědčí ani fakt, že přístroje již umí čakry detekovat a zobrazit. Toto centrum má modrou barvu, slouží jako spojnice mezi myšlenkou a vyjádřením. Sníží-li se průtok energie touto čakrou, je člověk příliš kritický k ostatním a neváží si jejich názorů. Většina onemocnění v oblasti krku spadá do jedné ze dvou kategorií. Buď lidé dostatečně neobhajují sami sebe, nebo toho chtějí říci příliš mnoho. Oba extrémy ovlivňují zdraví člověka. Krční čakra reguluje štítnou žlázu, hlasivky, průdušky, plíce a zažívací trakt.

Krční mandle:

Představují důležitou součást obranného systému našeho těla, bolest a zduření mandlí známe jako angínu. Pokud jsou nerozvážně krční mandle odstraněny, přechází onemocnění přímo na průdušky a plíce a tím jsme více na zdraví ohroženi. Návštěva praktického nebo ORL lékaře.

Štítná žláza:

Produkuje hormony, které ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj. Asi šest procent populace trpí nemocí štítné žlázy, patologickou nadprodukcí hormonů nebo naopak jejich nedostatkem.

Hyperthyreóza – nadprodukce T hormonů: zvětšená štítná žláza, bušení srdce, nadměrné pocení, nervozita, průjem, nesnášenlivost tepla, hubnutí, vypoulené oči

Hypothyreóza – nedostatek T hormonů: přibývání na váze, zimomřivost, deprese, únava, námahová dušnost, zácpa, padání vlasů a řídnutí zevního okraje obočí. Návštěva praktického lékaře a vyšetření ENDOKRINOLOGEM.

Krční uzliny:

Po krčních mandlích důležitý prostředek imunity. Jejich bolestivé zduření znamená boj mezi patogenem a organismem. Nebolestivé zduření a jako kámen tvrdá uzlina signalizuje nebezpečí rakoviny. Návštěva praktického lékaře / ORL lékaře.

Bolesti vyzařující do krku z hrudníku, jdoucí i k čelisti nebo do ramen, dušnost. POZOR!!! Jedná se o možný srdeční infarkt. Přivolání  R y c h l é  z á c h r a n n é  s l u ž b y .

Chrapot:

Při nachlazení je častou banální záležitostí, pokud ale přetrvává chrapot déle i bez nachlazení, je třeba podstoupit odborné vyšetření, které vyloučí nezhoubné uzlíky na hlasivkách nebo nádor. Návštěva praktického lékaře a ORL lékaře.

Ztuhnutí šíje, nemožnost předklonit hlavu k hrudníku pro zatuhnutí a bolest. Zvýšené tělesná teplota, bolesti hlavy, zvracení, citlivost na světlo a hluk: nebezpečí meningitidy! Přivolání R y c h l é  z á c h r a n n é  s l u ž b y

Zablokování krční páteře:

Je omezen pohyb hlavou konkrétním směrem, hlava bývá ukloněna, bolesti hlavy ostřejšího charakteru, nevolnost od žaludku, závrativý stav, bolest v hrdle při polykání bez angíny, porucha sluchu. Vyšetření NEUROLOGEM, ošetření metodou manuální medicíny, rehabilitace

Úrazy krční páteře:

ochrnutí horních i dolních končetin, porucha dechu

Vážení přátelé, nestrkejte prst skrz krk, krk nemá rád také průvan. Pokud do něčeho padnete po hlavě až po krk- ať je to zejména láska, a to nejenom k vašim blízkým, ale hlavně k sobě.
Slávek

 

Komentáře

komentáře